Sympozjum Stowarzyszenia Singularis DYSOCJACJE-INTEGRACJE, 12-15.09.2022

W dniach 12-15 wrzeÅ›nia 2022 r. w OÅ›rodku Politechniki Warszawskiej w Wildze odbÄ™dzie siÄ™ Sympozjum Stowarzyszenia Singularis DYSOCJACJE-INTEGRACJE.

PROGRAM SYMPOZJUM

Uczelniana Oferta Dydaktyczna CSZ PW - propozycja na semestr zimowy 2022

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej prowadzi miÄ™dzywydziaÅ‚owe interdyscyplinarne wykÅ‚ady dla doktorantów i zaprasza do zapoznania siÄ™ z ofertÄ… wykÅ‚adów ogólnouczelnianych w semestrze zimowym 2022/2023.

Wyniki drugiego konkursu na granty dydaktyczne w PW

W wyniku rozstrzygnięcia drugiego konkursu na granty dydaktyczne w PW, Komisja Konkursowa przyznała dofinansowanie 11 projektom.

Otwarcie II konkursu w ramach programu Mobility PW - ETAP DRUGI - OCENA WNIOSKÓW

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 13 czerwca 2022 r. zostaÅ‚ otwarty II konkurs w ramach programu Mobility PW.

Konwersatorium PW- dr Janusz Pętkowski, 23.06.2022

Odczyt pt. "WenusjaÅ„skie anomalie atmosferyczne i poszukiwanie życia w chmurach Wenus" wygÅ‚osi Janusz PÄ™tkowskiastrobiolog zwiÄ…zany z ZakÅ‚adem Nauk o Ziemi, Atmosferze i Planetach w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Prelegent jest jednym z liderów inicjatywy MIT-Breakthrough Venus Life Finder Mission Concept Study. Interesuje siÄ™ gazami biosygnaturowymi, biochemiÄ… teoretycznÄ… oraz badaniami prowadzÄ…cymi do znalezienia życia poza ZiemiÄ…. ObroniÅ‚ doktorat z biofizyki na University of Virginia w Charlottesville. UzyskaÅ‚ magisterium i licencjat w dziedzinie biotechnologii i biologii molekularnej na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jest jednym z czÅ‚onków zaÅ‚ożycieli Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego.

STOWARZYSZENIE SINGULARIS - Inauguracja, 2.06.2022