Dysputy Pitagorejskie VI

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza na VI edycję Dysput Pitagorejskich organizowaną we współpracy z Międzynarodowym Centrum Ontologii Formalnej WAiNS PW pt. "Using Conceptual Spaces To Model The Structure Of Empirical Theories", których gościem specjalnym będzie prof. Peter Gärdenfors (Lund University, Szwecja). Spotkanie poprowadzi dr hab. Hajo Greif (Międzynarodowe Centrum Ontologii Formalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych, PW).

Uczelniana Oferta Dydaktyczna CSZ PW - propozycja na semestr letni 2020

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza do zapoznania się z ofertą wykładów ogólnouczelnianych w semestrze letnim 2019/2020.

Profesor wizytująca w CSZ Yingying Zhang z Tsinghua University, 06-13.01.2020

W dniach 06-13 stycznia 2020 gościem Centrum Studiów Zaawansowanych była dr Yingying Zhang, Assistant Professor w Yau Mathematical Sciences Center na Uniwersytecie Tsinghua w Pekinie.

Seminarium specjalistyczne - "Zaufanie do technologii w e-administracji", 10.12.2019

Centrum Studiów Zaawansowanych PW oraz Wydział Zarządzania PW zapraszają na wykład z cyklu „Wyzwania modelowania inżynierskiego i biznesowego":

Prof. Andrzej Trautman - wręczenie Wyróżnienia CSZ PW, 3.12.2019

W dniu 3 grudnia 2019 roku Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych wręczy Wyróżnienie CSZ PW "Kosmos Pitagorasa" wybitnemu polskiemu fizykowi - profesorowi Andrzejowi Trautmanowi z Uniwersytetu Warszawskiego.

Z tej okazji laureat wygłosi odczyt pt."Moja droga od fal elektromagnetycznych na PW do fal grawitacyjnych na UW".

Sympozjum „Analiza geometryczna i zastosowania”, Będlewo, 14-17.11.2019

W dniach 14-17.11.2019 w Ośrodku Badawczo-Konferencyjnym Instytutu Matematycznego PAN w Będlewie odbyło się sympozjum pt. „Analiza geometryczna i zastosowania”.