Seminarium uczelniane "Horyzonty Dyscyplin Nauki", 16.05.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „ Miasta przyszÅ‚oÅ›ci. Utopia czy konieczność.".

Spotkanie online odbędzie się na platformie TEAMS.

Seminarium ma na celu przedstawienie osiÄ…gnięć zespołów reprezentujÄ…cych poszczególne dyscypliny nauki w Politechnice Warszawskiej. Proponowane spotkanie w cyklu bÄ™dzie dotyczyÅ‚o dyscypliny Architektura i Urbanistyka.

Wykład składa się z 5 części poświęconych zagadnieniu miasta i tego jak jest postrzegane. W tym:

Miasto przyszłości w strefie science-fiction

10 największych zagrożeń dla Ziemi

Projektowanie prośrodowiskowe

Projektowanie cyrkularne

Primum non nocere

Wykład dotyczy faktu, że Miasto powstało jako potrzeba. Jako przekształcenie przestrzeni tak aby była wygodna i bezpieczna dla zamieszkujących go istot i gdyby nie rozwój technologiczny to zapewne nie zmieniłoby się tak bardzo na przez minione tysiąclecia. Ale rozwój cywilizacyjny, a także w końcu zrozumienie przynajmmniej podstaw funkcjonowania otaczającego środowiska, zmieniły wszystko.

PrelegentkÄ… seminarium bÄ™dzie prof. dr hab. Arch. Elżbieta RyÅ„ska z WydziaÅ‚u Architektury PW, koreferentem prof. dr hab. inż. Jacek SzoÅ‚tysek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Seminarium online bÄ™dzie siÄ™ 16 maja 2024 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS. Link do rejestracji na spotkanie znajduje siÄ™ tutaj (szczegóły doÅ‚Ä…czania do spotkania można znaleźć tutaj).

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy kierować je na adres hdn.csz[at]pw.edu.pl

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziaÅ‚u w seminarium. WiÄ™cej o seminariach.