Jesienne Warsztaty Naukowe CSZ, 18-19 października 2014, Radziejowice

W dniach 18-19 października br. w Radziejowicach odbyły się X warsztaty z udziałem stypendystów Centrum. Spotkaniu przewodniczył profesor Stanisław Janeczko, dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych.

Swoją obecnością warsztaty uświetnili goście specjalni: prof. Leszek Adamowicz (W.Fizyki), mgr inż. Anna Gajer (Przewodnicząca Rady Doktorantów), prof. Ryszard Jachowicz (W.EiTI), prof. Mirosław Karpierz (W.Fizyki), prof. Franciszek Krok (W.Fizyki), prof. Józef Modelski (W.EiTI), prof. arch. Jan Słyk (W.Arch.), prof. arch. Stefan Westrych (W.Arch).

Warsztaty rozpoczął wykład profesora Jana Słyka pt. Materiał w świecie informacji. Budulec architektury XXI wieku. W urokliwych wnętrzach Pałacu w Radziejowicach odbyły się również dwie sesje: posterowa i prezentacji ustnych, w czasie których stypendyści przedstawili wyniki swoich prac.

Ponadto uczestnicy mieli okazję do wielu inspirujących spotkań i dyskusji. Tradycyjnie ogłoszono i rozstrzygnięto konkursy na najlepszą prezentację ustną i poster. Komitet Naukowy Warsztatów CSZ wyłonił następujących laureatów:

Najlepsza prezentacja ustna

miejsce I - mgr inż. Dariusz Aksamit, Dozymetria komórkowa a nowe terapie celowane w medycynie nuklearnej, Wydział Fizyki

miejsce II - mgr inż. Weronika Zaperty, Barwny holograficzny wyświetlacz 3D z podziałem apertury pojedynczego SLM, Wydział Mechatroniki

miejsce III - mgr inż. Krzysztof Borys, Reakcje sprzęgania estrów aryloboronowych ze związkami arylolitowymi, Wydział Chemiczny

Najlepszy poster

miejsce I - mgr inż. Łukasz Skórka, Wpływ czynników strukturalnych na oddziaływanie ferromagnetyczne w oligoaryloaminach, Wydział Chemiczny

miejsce II - mgr inż. Marek Maciaszek, O metastabilnym charakterze defektu GaCu w CuGaSe2, Wydział Fizyki

miejsce III - dr inż. Grzegorz Stępniak, Światłowodowe zwielokrotnienie MIMO, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych.

Opublikowano: 21.10.2014 10:35