Szkolenia z zarządzania projektami i zasobami ludzkimi dla doktorantów PW

Szanowni Państwo, Doktoranci Politechniki Warszawskiej,

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zaprasza doktorantów Uczelni do zgłaszania się do udziału w szkoleniach „Zarządzanie zasobami ludzkimi” oraz „Zarządzanie projektami”.

Szkolenia odbędą się w dniach od 30 listopada do 1 grudnia (poniedziałek-wtorek, „Zarządzanie zasobami ludzkimi”) oraz od 2 do 4 grudnia (środa-piątek, „Zarządzanie projektami”) w 2009 r. Dodatkowo, 23 listopada (poniedziałek) odbędzie się spotkanie informacyjne zamknięte dla uczestników szkolenia, którego celem będzie szczegółowe poznanie przez trenerów zakresu wiedzy i oczekiwań uczestników odnośnie problematyki poruszanej w szkoleniu. Szkolenia odbywać się będą w sali 152 Gmachu Głównego PW, w godzinach 900-1800. Na każdy dzień szkolenia przewidziano obsługę gastronomiczną (przerwy kawowe i obiad dla uczestników). Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Zasady rekrutacji doktorantów na szkolenia:

1. Szkolenia są zamknięte.

2. Ilość zgłoszeń jest ograniczona.

3. Warunkiem wzięcia udziału w szkoleniu jest złożenie prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z wymienionymi w nim załącznikami nie później niż 18 listopada 2009 r. do godziny 1600 (środa) oraz posiadanie statusu doktoranta w Politechnice Warszawskiej i zajęcie od pierwszego do dwudziestego miejsca na liście rankingowej, tworzonej w oparciu o kryteria dane poniżej. Wnioski należy składać w biurze Centrum Studiów Zaawansowanych, ul. Śniadeckich 8, pok. 317 w godzinach 800-1600

(Gmach Instytutu Matematycznego PAN).

4. Lista rankingowa będzie tworzona w oparciu o następujące kryteria:

4.1. Otwarty przewód doktorski bez decyzji o przyznaniu finansowania na grant promotorski: 5 pkt.

4.2. Otwarty przewód doktorski i decyzja o przyznaniu finansowania na grant promotorski: 10 pkt.

4.3. Doktorant semestrów 1,2,3 lub 4: 4 pkt.

4.4. Doktorant semestrów 5 lub 6: 8 pkt.

4.5. Doktorant semestru 7 lub wyższego: 2 pkt.

4.6. Przynajmniej jedna publikacja z listy filadelfijskiej: 2 pkt.

4.7. Przynajmniej jedno, obcojęzyczne wystąpienie ustne doktoranta na konferencji zagranicznej: 2 pkt.

4.8. Współautorstwo przynajmniej jednego zgłoszenia patentowego: 2 pkt.

4.9. Udział w projektach badawczych związanych z przebiegiem studiów doktoranckich: 2 pkt.

4.10. W przypadku wniosków o tej samej liczbie punktów, o miejscu na liście rankingowej decyduje kolejność zgłoszeń.

5. Listę uczestników szkolenia zatwierdza Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych i jest ona ostateczna.

Pozostałe informacje podawane w formularzu zgłoszeniowym zostaną wykorzystane jako dane statystyczne przez trenerów w celu dopasowania treści szkolenia do potrzeb szkolących (w szczególności dotyczy to udziału w projektach badawczych).

Doktorant potwierdza prawdziwość informacji przekazanych Centrum Studiów Zaawansowanych w zakresie powyższych kryteriów własnym oświadczeniem, podpisanym ponadto przez promotora, opiekuna naukowego lub w szczególnych przypadkach przez kierownika studiów doktoranckich na wydziale. Oświadczenie takie stanowi integralną część formularza zgłoszeniowego.

Załączniki: