TOPTECHNIKA - Machine Learning and Logic: Fast and Slow Thinking - Moshe Y. Vardi, 12.12.2022

Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej we współpracy z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych PW zapraszają na wykład poprowadzony zdalnie pt. "Machine Learning and Logic: Fast and Slow Thinking", który wygłosi Moshe Y. Vardi, izraelski matematyk i informatyk z Uniwersytetu Rice’a w Stanach Zjednoczonych.

Otwarcie IV konkursu w ramach programu MOBILITY PW

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż w dniu 1 grudnia 2022 r. zostaÅ‚ otwarty IV konkurs w ramach programu Mobility PW. Konkurs jest skierowany do doktorantów. Nabór wniosków do 9 stycznia 2023 wÅ‚Ä…cznie. Zapraszamy do zapoznania siÄ™ z zasadami konkursu.

Konwersatorium PW - "Moja przygoda z naukÄ…", prof. Marek Konarzewski, 24.11.2022

Odczyt wygłosi profesor Marek Konarzewski - biolog, badacz i popularyzator nauki, profesor nauk biologicznych, pracownik naukowy Uniwersytetu w Białymstoku, członek korespondent PAN, prezes-elekt PAN.

SCIENTIA SUPREMA - Nagroda Nobla w dziedzinie chemii - M. Stanley Whittingham, 21.11.2022

W ramach Konwersatorium PW - Scientia Suprema, profesor M. Stanley Whittingham, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii, weźmie udziaÅ‚ w spotkaniu pt. â€žHow the new energy sources impact technical civilization?", 21.11.2022

Rozstrzygnięcie III konkursu Mobility PW

Komisja Konkursowa Mobility PW rozstrzygnęła III konkurs w ramach Programu.

Wyniki konkursu MOBILITY PW3 (pdf, 166,93 kB)

Konkurs zrealizowany w ramach NAWA PROM PW2

Spotkanie inauguracyjne dla studentów ID, 24.10.2022

24 października 2022 roku w Sali 123 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się pierwsze spotkanie studentów programu ID z przedstawicielami władz uczelni oraz członkami Rady Programowej.