OPEN TIME OF CAS – „Natura umysłu”, 18.01.2021

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Natura umysłu”. Prelegentami będą: Jan Fronk (Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski); Mateusz Hohol (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytet Jagielloński); Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska); Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński).

OPEN TIME OF CAS – "Dlaczego umieramy?", 21.12.2020

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Dlaczego umieramy?”. Prelegentami będą: Jan Fronk (Wydział Biologii, Uniwersytet Warszawski); Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska); Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński

OPEN TIME OF CAS – „Czy światem rządzą prawa?”, 7.12.2020

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Czy światem rządzą prawa?”. Prelegentami będą: Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska); Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński); Bartłomiej Skowron (Wydział Administracji i Nauk Społecznych, Politechnika Warszawska).

OPEN TIME OF CAS – „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni” II, 23.11.2020

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni”. Prelegentami będą: Andrzej Dragan (Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski); Stanisław Janeczko (Centrum Studiów Zaawansowanych, Politechnika Warszawska); Tomasz Miller (Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, Uniwersytet Jagielloński).

OPEN TIME OF CAS – „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni” I, 9.11.2020

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na otwarte spotkanie zdalne z cyklu OPEN TIME OF CAS – Rozmowy i Rozumowania pt. „Przewidywanie zdarzeń, struktura czasu i przestrzeni”, część I.

VI Wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych PW przyznane profesorowi Markowi Budzyńskiemu

12 października 2020 roku po raz szósty zostanie wręczona statuetka Wyróżnienia Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zwanego Kosmosem Pitagorasa, którego motto Laus tibi, non tuleris qui vincula mente animoque – „Chwała Ci za to, że nie pozwoliłeś nałożyć więzów na swój umysł i swego ducha” doskonale charakteryzuje wyjątkowe walory osobowości laureata, wybitnego architekta, profesora Marka Budzyńskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.