Spotkanie inauguracyjne dla studentów ID, 24.10.2022

24 października 2022 roku w Sali 123 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyło się pierwsze spotkanie studentów programu ID z przedstawicielami władz uczelni oraz członkami Rady Programowej.

W pierwszej edycji studiów ID bierze udział czternaście osób, które są finalistami i laureatami olimpiad: matematycznej, fizycznej, biologicznej, astronomicznej i chemicznej. Sześciu uczestników programu ID podczas rekrutacji wybrało studia na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych, cztery osoby na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych, trzy osoby na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa i jedna osoba na Wydziale Chemicznym. Studenci zostali uroczyście powitani przez kierownika studiów ID dr. Adama Styka, przewodniczącego Rady Programowej prof. Stanisława Janeczkę oraz Rektora PW prof. Krzysztofa Zarembę, który zachęcał młodych adeptów do podążania za własną pasją, a wówczas, jak twierdził Konfucjusz, nie przepracują w swoim życiu ani jednego dnia. W osiągnięciu tego celu mają pomagać studentom Tutorzy, wybrani spośród kadry naukowej Politechniki Warszawskiej. Dr Adam Styk przedstawił studentom cele i najbliższe plany programu ID. Program jest finansowany ze środków realizowanego na PW projektu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” i realizowany w Centrum Studiów Zaawansowanych PW.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.