Spotkanie Otwartych Umysłów III, 28.02.2019

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania Otwartych Umysłów" w dniu 28 lutego 2019 roku w sali 103, godz. 16.15, Gmach MiNI PW, Warszawa, ul. Koszykowa 75.

Spotkania Otwartych Umysłów adresowane są do studentów Politechniki Warszawskiej i mają na celu poszerzanie horyzontów naukowo-poznawczych młodych ludzi, znajdujących się w świecie nauki. Celem spotkań jest zwrócenie uwagi na wartość ponadstandardowego wymiaru kształcenia, rozwijanie aspektów twórczych oraz myślenia i dyskursu krytycznego wśród uczestników. Istotna w tym procesie jest rola przewodnika naukowego, mistrza wskazującego drogę i rozbudzającego potencjał intelektualny swoich uczniów.

Tym razem tematami przewodnimi spotkania będą:

• Å»YCIE - wyższe i niższe formy inteligencji
  • POWSTAWANIE Å»YCIA - warunki konieczne
  • SYMULACJA Å»YCIA - procesy ewolucyjne

W dyskusjach, jako prelegenci, udział wezmą: Hassan Babiker, Andrzej Dragan, Jan Fronk i Stanisław Janeczko.

Zapraszamy zainteresowaną społeczność akademicką do wzięcia udziału w spotkaniu i dyskusjach.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia w galerii.