Siódme Wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych PW przyznane Profesorowi Władysławowi Findeisenowi, 26.04.2022

Wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych

KOSMOS PITAGORASA

Laus tibi, non tuleris qui vincula mente animoque
dla Profesora Władysława Findeisena, 26.04.2022 r.

26 kwietnia 2022 roku po raz siódmy przyznano Wyróżnienie Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej, którego motto brzmi  Laus tibi, non tuleris qui vincula mente animoque – „Chwała Ci za to, że nie pozwoliłeś nałożyć więzów na swój umysł i swego ducha”.

Uroczystość zorganizowana w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej była poświęcona Profesorowi Władysławowi Findeisenowi, Jego Magnificencji Rektorowi Politechniki Warszawskiej w latach 1981-1985.

Wydarzenie, poprowadzone przez Dyrektora Centrum Studiów Zaawansowanych profesora Stanisława Janeczko, uświetnił swoim wystąpienieniem laudacyjnym na cześć laureata profesor Leon Gradoń, a także reprezentanci władz uczelni: Rektor Politechniki Warszawskiej profesor Krzysztof Zaremba oraz dziekani: Wydziału Mechatroniki profesor Gerard Cybulski, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych profesor Michał Malinowski oraz Wydziału Elektrycznego profesor Lech Grzesiak, a także Maja Komorowska, polska aktorka teatralna i filmowa.

Wręczeniu statuetki Centrum Studiów Zaawansowanych w postaci kryształowego dwunastościanu z wtopionym zarysem Akademii Platona i nadania Profesorowi tytułu Mistrza Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej towarzyszyli zaproszeni goście: dziekani, profesorowie i przedstawiciele kadry naukowej Politechniki Warszawskiej, Polskiej Akademii Nauk oraz Uniwersytetu Warszawskiego a także rodzina i przyjaciele laureata.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.