SEMINARIUM "Matematyczne i informatyczne granice algorytmiczności", 10.10.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych oraz WydziaÅ‚ Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zapraszajÄ… na cykl seminariów poÅ›wiÄ™conych podstawom inteligencji obliczeniowej, pod nazwÄ… "Matematyczne i informatyczne granice algorytmicznoÅ›ci".

Dziedzina inteligencji obliczeniowej bije rekordy popularności. Jej postęp widzimy zarówno w nowych polach zastosowań jak i coraz to doskonalszych algorytmach. Rozwój jest szybki i fascynujący - na przecięciu matematyki i informatyki powstał obszar wiedzy, o którym można powiedzieć, że wpływa (prawie) na każdego i trudno przejść obok niego obojętnie. Na kolejnych spotkaniach z cyklu poruszymy m.in. zagadnienia reprezentacji danych, złożoności obliczeniowej i wiele innych. Znajdzie się również miejsce na dyskusję.

Zespół prowadzący:
Władysław Homenda (WMiNI PW)
Stanisław Janeczko (WMiNI, CSZ PW)
Agnieszka Jastrzębska (WMiNI PW)
Zbigniew Lonc (WMiNI PW)

spotkanie inauguracyjne:
10 października 2024
Gmach MINI PW, ul. Koszykowa 75 sala 40 (Rady Wydziału)

• 15:15-16:00
    Wybrane zagadnienia rozwoju oprogramowania z elementami wizji komputerowej
    Agnieszka JASTRZĘBSKA
    Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Politechnika Warszawska
  • 16:15-17:00
    O pewnych związkach matematyki z teorią złożoności obliczeniowej
    Zbigniew LONC
    Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, Politechnika Warszawska
  • 17:00-18:00
    spotkanie dyskusyjne

Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie zainteresowane osoby z ośrodków naukowych.