Konwersatorium PW - prof. Adam Kowalczyk

Profesor Adam Kowalczyk wygłosi odczyt pt. Computational and Statistical Challenges of Genome-Wide Detection of Biomarkers Associated with Diseases and Agricultural Traits”, 19.03.2015

Profesor Adam Kowalczyk – obecnie pracuje w Centre for Neural Engineering (The University of Melbourne, Australia), od 2004 roku związany był z National Information and Communications Technology Research Centre Australia, gdzie prowadził badania naukowe z zakresu matematyki, fizyki, sztucznej inteligencji oraz bioinformatyki w zastosowaniach w medycynie oraz biologii.

Prof. A. Kowalczyk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej gdzie w 1978 otrzymał tytuł doktora nauk matematycznych . W 1984 roku wyemigrował do Australii. Tam do 2004 roku pracował w Telstra Research Laboratories oraz w Peter Mac Callum Cancer Centre w latach 2003-2004.

W skład dorobku naukowego prof. A. Kowalczyka wchodzi ponad 90 publikacji w czasopismach naukowych, 12 patentów oraz liczne projekty badawcze.

Gość, na zaproszenie Centrum Studiów Zaawansowanych PW, prowadzi wykłady na uczelni w marcu 2015 r. jako profesor wizytujący.

Konwersatorium odbędzie się w czwartek, 19 marca 2015 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW. Po odczycie zapraszamy na dyskusję i poczęstunek w kawiarni Konwersatorium.

Dodatkowe informacje dostępne na stronie Konwersatorium