Konwersatorium PW - „Autorytaryzm i populizm – dwa światy czy dwa oblicza tego samego?", 11.06.2019

Dr Leszek Mellibruda, specjalizujący się w psychologii biznesu, wygłosi odczyt pt. „Autorytaryzm i populizm – dwa światy czy dwa oblicza tego samego?", 11.06.2019

• Neoautorytaryzm w życiu publicznym, zawodowym i osobistym. Dlaczego dominacja i walka o status w hierarchii społecznej po dziesiątkach tysięcy lat nadal są tak ważne dla ludzi
  • Po czym poznać cechy autorytarnej osobowości
  • Populizm, Mobbing i mowa nienawiści - trzy narzędzia i socjotechniki autorytarnych liderów
  • Zagrożenia dla życia polskich uczelni – wpływ mobbingu i autorytarnej osobowości szefa na współpracowników w zespole

Dr Leszek Mellibruda – psycholog społeczny i kliniczny, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Postdoctoral – fellowship Johns Hopkins University Medical Center (Baltimore, USA). Były Krajowy Specjalista w dziedzinie Psychologii Klinicznej, adiunkt w Klinice Gastroenterologii I Katedry Chirurgii AM w Krakowie. Były wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W 2012-2013 r doradca Ministra Edukacji Narodowej. Od 2015 r. nadal Visiting Profesor Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej (wykłady i warsztaty dla doktorantów). Wykładowca Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Współpracował z Krajową Izbą Inżynierów Budowlanych, Krajową Izbą Komorników, Krajową Izbą Radców Prawnych. Keynote Speaker Krajowej Konferencji Zawodów Odpowiedzialności Społecznej (Uniwersytet Medyczny w Warszawie, 5.04.2019 r.) oraz uczestnik panelu nt mowy nienawiści na II Kongresie Polskich Prawników  (Poznań, 1.06.2019 r.). Mentor, coach i trener umiejętności managerskich i biznesowych. Autor 80 publikacji naukowych i ponad 250 publikacji popularno-naukowych. Ekspert Klubu Integracji Europejskiej przy Europejskim Forum Przedsiębiorczości. Autor książki „A może nie ma się czego bać – jak zamieniać lęk w ciekawość”, wyd. Edipress, marzec, 2018. Komentator Polsat News, TVN24, TVNBiS. Właściciel Active Business Mind, Psychologia biznesu – firmy szkoleniowo – konsultingowej realizującej szkolenia, coaching i projekty edukacyjne dla managerów, handlowców i ludzi biznesu oraz kadry kierowniczej administracji.

Konwersatorium odbędzie się we wtorek, 11 czerwca 2019 r. o godz. 16.15 w sali nr 134 Gmachu Głównego PW. Po odczycie zapraszamy na poczęstunek, podczas którego będzie można porozmawiać bezpośrednio z prelegentem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia w galerii.