Obchody 10-Lecia Konwersatoriu PW

W dniu 8 listopada 2012 r. Centrum Studiów Zaawansowanych zorganizowało obchody 10-lecia powołania Konwersatorium Politechniki Warszawskiej, zatytułowane „Przez Pryzmat Dekady”. Harmonogram uroczystości obejmował: powitanie gości w Centrum i wystawę prac matematycznych „Infinity”, odczyt Polska w kosmosie prof. Piotra Wolańskiego oraz sztukę teatralną pt. „Poskromienie złośnicy”, wystawianą przez Teatr PW. Dzięki pracownikom naukowym Wydziału Fizyki PW zainstalowano również pokaz pryzmatu. Z okazji obchodów ukazała się książka „Panorama współczesnej nauki” zredagowana na podstawie odczytów konwersatoryjnych Uczelni z ostatniej dekady. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wybitni naukowcy, którzy wzięli udział w Konwersatorium PW oraz profesorowie Politechniki Warszawskiej, jak również inni uczeni  z renomowanych placówek naukowych.

Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie nr 8.